Küresel standartlara uygun üretim

AKG Gazbeton, tüm işletmelerinde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi'ni uygular.” Yerine, “AKG Gazbeton, tüm işletmelerinde TS EN ISO 9001 Kalite, TS EN ISO 14001 Çevre, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'ni entegre bir yapı içinde uygular.

Bölgesel standart ve yönetmeliklere uyum

AKG Gazbeton; Türkiye'nin ve dünyanın belli başlı kalite standartlarının yanı sıra, ihracat yaptığı ülkelerin yasa ve yönetmelikleri çerçevesince de gerekli olan ve talep edilen standartlara uygun sertifikalara sahiptir ve bu standartlarda üretim kabiliyeti ile faaliyet gösterir.

Avrupa Birliği Yönetmeliklerine uygun

1 Temmuz 2013'ten itibaren tüm maddeleri ile Avrupa Birliği üye ülkelerinde uygulama zorunluluğu olan Construction Product Regulation,(CPR-305-2011), Yapı Malzemeleri Tüzüğü; ülkemizde de Yapı Malzemeleri Yönetmeliği revizyonu ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlandı.

AKG Gazbeton, bu tüzük ve yönetmelik çerçevesinde yapılan düzenlemelere uyar ve EPD belgeli Gazbeton blok ürünlerine DOP (Performans Bildirgesi) belgesi hazırlayarak, uygunluğunu ilgili kurumlara ve paydaşlarına iletir.

AKG Gazbeton tüm dünyada!

AKG Gazbeton, sektöründe lider bir üretici olarak, dünyada birçok ülkede prestijli projelerde tercih edilir. Gerek uluslararası kalite belgeleri ve gerekse test sertifikaları ile desteklediği yüksek kaliteli geniş ürün yelpazesini, başta Avrupa olmak üzere; Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika gibi dünyanın çeşitli bölgelerine ihraç eder.