Yaratıcılık ve Yenilikçilik ile şekillenen Ar-Ge Kültürü 

AKG Gazbeton, modern cihazlarla donatılmış laboratuvarları ve farklı disiplinlerden oluşan uzman kadrosu ile müşterilerine değer katan yenilikçi Ar-Ge çalışmaları yürütür.

AKG Gazbeton, kuruluşundan bugüne araştırma çalışmalarına verdiği stratejik önem ile sektörde sürekli olarak bir adım önde yer alır. Yıllar süren çalışmalar sayesinde tüm AKG Gazbeton ürün formülasyonları ve teknik özellikleri daha da geliştirilmiş, üretim süreçlerindeki iyileştirmelerle daha yenilikçi ürünleri, daha verimli üretir hale gelmiştir.

Ar-Ge paydaş talep ve beklentileriyle şekillenir 

Türkiye'nin seçkin üniversitelerinden ve yurt dışından bilim insanlarının görev aldığı Ar-Ge çalışmaları ile AKG Gazbeton, sektördeki her türlü bilimsel gelişmeyi ve yeni teknolojileri yakından takip eder, edindiği bilgileri yıllara dayanan deneyimi ile birleştirir, sürekli olarak yeni ürün ve yöntemler geliştirir. Ülkemizin saygın üniversiteleri, TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TTGV gibi kuruluşlarla da olan yoğun teması sayesinde, her geçen gün yeni fikirler ve yeni projelerle büyüyen AKG Gazbeton, Türk Yapı Malzemeleri sektörüne ulusal ve uluslararası alanda katkılar yapmayı hedefler.