Sektörel Eğitim ve Toplantılar

AKG Gazbeton inşaat sektöründe yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan yeni koşulları, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarıyla geliştirilen ürünlerini sektör profesyonelleriyle paylaşmayı sorumluluk olarak görür ve bu amaçla periyodik olarak mesleki eğitim toplantıları ve seminerler düzenler.


Mesleki Eğitimler

Bugüne kadar 500.000'den fazla kişinin eğitim programlarında yer aldığı AKG Gazbeton Mesleki Eğitim Seminerlerinde inşaat dünyasının tüm bireylerine uygun eğitimler verilir. İnşaat ustaları için AKG Gazbeton ürünlerinin şantiyeye indirilmesi, istiflenmesi, taşınması ve uygulama yapılması amacıyla ülkemizin çeşitli illerinden gelen duvar ustalarına düzenli eğitimler verilir.

Bu eğitimler Ankara Sincan'da "TÜRKİYE YOL-İŞ / İNTES EĞİTİM ŞANTİYESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ – TES" ile işbirliği çerçevesinde yapılır. Teorik ve pratik eğitimlerden oluşan programda başarı sağlayan ustalara "Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikası" verilir. Söz konusu sertifika sadece ülkemizde değil, tüm Avrupa ülkelerinde de kabul görmekte olup ustaların mesleki gelişimine de katkı sağlar.


Sektörel Seminerler

AKG Gazbeton, inşaat dünyasının kanaat önderlerine yönelik olarak sektördeki yeni gelişmeleri konu edinen panel ve seminerler düzenler. AKG, son 10 yılda verdiği sektörel seminerlerle bugüne kadar 250 binden fazla kişiye gazbetonu tanıtıma imkanı bulmuştur.