AKG Grubu'na İnsana Saygı Ödülü

Türk iş dünyasının önemli global kuruluşlarından olan AKG Grubu, iki grup şirketi ile Kariyer.net firmasının “İnsana Saygı Ödülü” ne layık görüldü. AKG Grubu şirketlerinin 10 binden fazla iş başvurusu alması, her başvuruya geri dönüş yapılması, başvuranlar arasında yapılan araştırmada grup şirketleri hakkında olumlu geri bildirimler alınması gibi nedenlerle verilen ödül, son iki yıldır AKG’nin IK Yönetim Süreçlerindeki yeniden yapılanmasının bir yansıması olarak kabul ediliyor.

Sonuç odaklı iletişim ve iş ilanlarındaki etkin yönetimi ile İnsan Saygı Ödülü’nü kazanan AKG Gazbeton ve Çimstone markaları, ödül töreninde IK ekipleri ile temsil edildi.

Kariyer.net tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde AKG Grubu iki şirketiyle “İnsana Saygı Ödülü” ne layık görüldü.

Geride bıraktığımız 2015 yılı içerisinde sadece Kariyer.net üzerinden 10 bini aşan iş başvurusu alan AKG Gazbeton ve Çimstone markaları, başvuruların hepsine hızlı geri dönüş gerçekleştirerek yüzde 100’lük cevaplama oranı yakaladı. Ayrıca, Kariyer.netüzerinden verilen iş ilanlarında da etkin ilan yönetimi gerçekleştirdi.

İnsana Saygı Ödülü Kriterleri

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında iş başvurularını en hızlı ve en fazla yanıtlayan firmaların yanı sıra, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmalar da ödül alıyor. Ayrıca adayların seçtiği en beğenilen firma ve en beğenilen iş ilanı da ödüllendiriliyor. İstanbul merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 10 bin, Anadolu merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 5 bin olması, başvuru yapan adayların cevaplamalarının ortalama 21 günde yapılması, cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi ve en az 10 işe alımın yapılmış olması gerekiyor.