Panel Ürünlere Türkiye’de İlk CE Belgesi AKG Gazbeton’a verildi

Türkiye gazbeton üretiminin öncülerinden AKG Gazbeton, ürün ve üretim kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu bir kez daha kanıtladı. AKG Gazbeton, sektörde bir ilki daha gerçekleştirerek, tüm işletmelerinde ürettiği blok ve tutkal ürünlerinden sonra  “Panel Ürünleri” için de CE belgesini aldı.

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinin başında yer alan AKG Gazbeton, çözüm odaklı yenilikçi ürünleriyle sektöre öncülük ediyor.

Ürün kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu aldığı belgeler ile kanıtlayan AKG Gazbeton “Panel Ürünleri” TS EN 12602 standardının tüm gerekliliklerini yerine getirdiğini başarıyla tamamlanan testlerle ortaya koydu

2005 yılında yapı malzemeleri sektöründe ilk CE belgesini blok ürünleri için alarak bir ilke imza atan AKG Gazbeton, 2015 yılında da panel ürünlerine CE alarak yine bir ilki gerçekleştirdi.

AKG Gazbeton “Panel Ürünleri”nin güvenliği Avrupa onaylı

“Avrupa Uygunluk Belgesi” anlamına gelen CE işareti, panel ürünlerinin uluslararası standartlara uygun şekilde üretildiğinin bir güvencesi olmakla beraber, insana ve çevreye olan etkilerinin en aza indirgenmiş şekilde üretildiğini ve bunu garanti altına aldığını gösteriyor. Bu gerekliliklere, istikrarlı bir şekilde tam uyum sağladığını, 2014 yılında Panel ürünlerine aldığı TSE Uygunluk Belgesi- TS EN 12602 ile zaten kanıtlamış olan AKG Gazbeton; Alman TUV Rheinland- LGA Belgelendirme Merkezi’nin yaptığı kapsamlı ürün testlerinden ve denetimlerinden başarıyla çıkmanın gururunu yaşıyor.

Türkiye dışında birçok ülkede prestijli projede kullanılan AKG Gazbeton, 2014 yılında Lento ürünü ile sektörde ilk TSE Belgesi’ni; 2015 Mayıs ayında ise Avrupa Teknik Değerlendirme kuruluşunun Türkiye’de görevlendirdiği belgelendirme kuruluşu olan İTB Araştırma Kurumu tarafından verilen ilk ETA Belgesi’ni Minepor Isı Yalıtım Plağı ile aldı.

AKG Gazbeton Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; “AKG Gazbeton olarak Türkiye’ye ilkler yaşatmaya devam ediyoruz. Geniş ürün yelpazemiz, sahip olduğumuz ve geliştirdiğimiz ileri teknoloji ve esnek üretim anlayışıyla, yapı malzemeleri sektöründe farkımızı ortaya koyuyoruz. Amacımız, iç pazarda ve Avrupa’da sektöründe lider bir şirket haline gelmek. Ürünlerimizin uluslararası standartlara sahip olduğunu aldığımız kalite belgeleriyle kanıtlamaktan dolayı mutluyuz. Avrupa bir kez daha bize uygunluk verdi ve panel ürünlerimiz için CE belgesini sektörde ilk alan firma olduk. Bu da bizim için yurt dışı atılımlarımızda itici güç olacak. Bu güçle, ürün kalitemizi yeni belgelerle taçlandırmaya devam edeceğiz.”

CE ve TSE Belgeli Panel Ürünler

Yatay ve Düşey Duvar Panelleri: AKG Gazbeton Yatay ve Düşey Duvar Panelleri, her türlü betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike yapının iç ve dış duvarlarında kullanılabiliyor ve TS EN 12602 standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Çatı Paneli: Donatılı, taşıyıcı, büyük boyutlu prefabrike yapı elemanları AKG Gazbeton Çatı Panelleri; başta sanayi yapıları ve konut tipi yapılar olmak üzere çatı döşemeleri için TS EN 12602 standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Döşeme Paneli: AKG Gazbeton Döşeme Panelleri, tüm taşıyıcı sistemlerin ara kat ve yürünebilir çatı döşemelerinde kullanılmak üzere TS EN 12602 standartlarına uygun olarak üretiliyor.

AKG Gazbeton

Blok ve donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra  Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da, Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ülkemizde görevlendirdiği kuruluş olan İTB tarafından  verilen ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi ARGE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği,, ISO 9001 Kalite ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ni uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton,1.632.000 metreküp üretim kapasitesiyle, başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.